Sıkça Sorulan Sorular

Programlara göre yaş aralıkları nedir, gruplar nasıl oluşturulur?

ELC for Kids Yaz Gündüz programına 6-12 yaş arası çocuklar; ELC for Kids Yaz Yatılı Programına ise 9-12 yaş arası çocuklar katılabilir. Katılımcılarımız doğum tarihlerine göre gruplara ayrılmaktadırlar. Yaz Gündüz programında her biri yaklaşık 15 kişilik 7 grup, yatılı programımızda da her biri yaklaşık olarak 25 kişiden oluşan 5 grup bulunmaktadır.

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi’ne katılabilecek yaş aralığı ise 6-12’dir.  Katılımcılarımız okul öncesi ve okul çağı olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadırlar.

Programlarımıza katılım için gerekli şartlar nelerdir?

Gündüz programımıza en genç 6 yaşındaki katılımcıları kabul etmekteyiz. Ancak kendilerinin ELC for Kids Yaz Gündüz programına katılmadan önce en az 6 aylık tam anaokulu deneyimin olmasını öneriyoruz. Programımız 2 haftalık dönemlerden oluşup bu dönemlerin içinde katılımcılarımızın ailelerinden ayrılma konusunda onlara yardımcı olabilecek bir oryantasyon süreci bulunmamaktadır. Dolayısıyla aileden ayrılabilme ve kendi başına sosyalleşme sürecini tamamlamış olan çocukların programımıza katılmasını tavsiye ederiz.

ELC for Kids Yatılı Programda ise katılımcıların daha önce ailelerinden ve evden uzakta kalmaları uyum sürecine yardımcı olacağı için önceden birkaç günlük de olsa bu tür bir deneyimlerinin olması tavsiye edilir. Katılımcıların buraya geldiklerinde karşılaşacakları kuralları bilmeleri, kalacakları yerler hakkında bilgi sahibi olmaları uyum süreçlerini hızlandıracaktır. Bunun sağlanması için de siz değerli velilerimizden web sayfamızda yer alan bilgileri kendilerine aktarmanızı, katılacakları kamp dönemini zhininlerinde gerçeğe yakın bir şekilde canlandırabilmeleri için yine web sayfamızda yer alan görsel materyalleri de kendilerine izletmenizi önemle rica ederiz.

Kodlama ve Robotik Atölyesi’ne ise en genç 6 yaşındaki katılımcılarımız kabul edilecektir.  Programımızın belirli bölümlerinde ailelerden ayrı olacaklarından programa katılmadan önce en az 6 aylık tam gün anaokulu deneyimin olmasını öneriyoruz.

Tüm programlarımız için katılımcıların diler İnternet sitemizdeki resimlerle diler video ile vakit geçirecekleri ortamı tanımaları, kurallarını bilmeleri ve gelmeyi kendileri istemeleri burada geçirecekleri zamanı daha kaliteli kılmak ve uyum sürecini en hızlı bir şekilde tamamlamak için çok önemlidir.

Nasıl başvurabilirim?

Menümüzden Programlar kısmına tıklayarak programlarımızdan katılım talebinde bulunduğunuz dönemi seçerek başvuru formunu doldurmanız ön kaydınız için yeterlidir. Bu ön kayıt bir rezervasyon niteliğinde olup herhangi bir yaptırımı yoktur. Başvurunuzun ardından formda belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerinize katılım talebinde bulunduğunuz programın yetkilisinden bir elektronik ileti içinde ödemeniz için kullanacağınız bir link gönderilecektir. Yalnızca online olarak kaydınızı tamamlayabileceğiniz ödeme sistemimizde,  kredi kartını ödemenizi tamamlayarak kesin kaydınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ödemeyi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemenizi başvurunuza istinaden tarafınıza gönderilecek linki takip ederek yalnızca kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Havale, EFT veya peşin ödeme seçeneklerimiz bulunmamaktadır. Kullanacağınız kredi kartının WoldCard özelliği varsa peşin fiyatına 4 ila 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Ödemeyi ne zaman gerçekleştirmeliyim?

Programlarımız kontenjan ile sınırlı olduğu için herhangi bir son ödeme tarihi yoktur. Seçtiğiniz program/dönemin kontenjanı ödenen ve ödenmeyen başvurularla 150 katılımcıya ulaştığında henüz ödemesini yapmamış velilerimize bir hatırlatma iletisi gönderilir ve o tarihten itibaren ödemelerini tamamlamaları için bir haftalık süre tanınır. Bu süre zarfında ödemesini gerçekleştirmeyen katılımcılarımızın kayıtları silinir ve yerlerine yedek listeden başvurular değerlendirilir.

Kodlama ve Robotik Atölyesi için kontenjanımız 30 katılımcı ile sınırlıdır.

Katılmaktan vazgeçersem ücreti geri alabilir miyim?

Herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin ödemenin gerçekleştiği günden itibaren on dört gün içinde Sözleşme’den cayma hakkı bulunmaktadır. Program başladıktan sonra mücbir sebep ve raporlanabilen bir sağlık problemi dışında ücret iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.

Uygulanan indirimler var mıdır?

Programlara kayıtlı iki kardeş için her katılımcının ücreti üzerinden %10 indirim yapılır. Birinci dereceden(anne, baba, kardeş) başka bir akrabalık ilişkisi (kuzen gibi) bu indirimden yararlanmaya hak kazandırmaz. Koç Grubu ve Koç Üniversitesi mensuplarına uygulanan indirimler için bizi arayabilirsiniz. Eğer katılımcı için birden fazla indirim oranı hakkı bulunuyor ise yalnızca en yüksek oranda olan indirim uygulanır.

Çocuğumla kim ilgilenecek?

Yatılı programdaki her grubun katılımcılarımızla sınıf için aktiviteler yapmaktan sorumlu İngilizceyi Yabancı Dil olarak Öğretme Sertifikası’na sahip (TEFL, CELTA vb.) iki tane eğitmeni bulunmaktadır. Hem Yaz Gündüz hem de Yaz Yatılı programlarımızda aktiviteler sırasında gruplara eşlik eden, ana dili İngilizce olan/İngilizcesi ana dil seviyesinde olan üniversite öğrencisi veya mezunu mentorlar ve katılımcıların uyum, davranış gibi konularda ihtiyacı olabilecek desteği sağlayan üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerinden mezun veya öğrenci psikoloji mentorlarımız katılımcılarımıza yardımcı olmaktadır.

Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin ana etkinlik dili Türkçe olup programda yer alan Buz Pateni, Mutfak ve Yüzme atölyeleri İngilizce gerçekleştirilecektir.  Etkinlikler sırasında diğer ELC for Kids programlarında olduğu gibi katılımcılarımıza mentorları eşlik edecektir. 

ELC for Kids Programlarında ne kadar İngilizce konuşulur, aktiviteler hangi dildedir?

ELC for Kids yatılı ve gündüz programlarında katılımcılarla iletişim dili İngilizcedir. Yatılı programda sınıf derslerinin sertifikalı eğitmenleri ile yatılı ve gündüz programının mentorları anadili İngilizce olan kişiler arasından özenle seçilir. Gün boyunca gerçekleştirilen çeşitli aktivitelerin eğitmenleri de katılımcılarla İngilizce iletişim kurmaktadır.

Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin ana etkinlik dili Türkçe olup programda yer alan Buz Pateni, Mutfak ve Yüzme atölyeleri İngilizce gerçekleştirilecektir. 

Katılımcıların kendi aralarında Türkçe konuşmasını herhangi bir ceza sistemine tabii tutmaya inanmıyoruz. Bizimleyken kendilerini rahat hissetmeleri ve sosyal çevrelerine uyum sağlamalarına çok önem veriyoruz. İngilizce konuşma, dinleme ve anlama pratiklerini hem onlar için seçtiğimiz aktiviteleri çekici ve çeşitli kılarak hem de kendilerine eşlik eden mentorları ilgilendikleri yaş grupları konusunda deneyimli ve hevesli adaylar arasından seçerek arttırıyoruz. Türkçe konuşacakları personelimiz yaz gündüz programında 6-12 yaş grupları için bir sorun anında müdahale eden psikoloji mentorları olacaktır. Yatılı programda da aynı işleve sahip psikoloji mentorlerinin yanı sıra yatakhanelerde katılımcılara destek olan nöbetçi ekibimiz de Türkçe iletişim kurmaktadır.

Programlara katılım için herhangi bir İngilizce seviyesine sahip olmak gerekir mi, çocuğum başka bir dilde eğitim alıyorsa programlardan faydalanabilir mi?

ELC for Kids programları katılımcıların rahat ettikleri bir ortamda İngilizce pratiği yapmalarını hedeflediği için ne başlangıç ne de program sonunda herhangi bir seviye belirlemesi yapılmamaktadır. Programlar sürecince gruplarda katılımcılarla ilgilenen birden fazla mentor/eğitmen olduğu için desteğe, teşvik edilmeye ve sınanmaya ihtiyaç duyan katılımcıların bu konulardaki ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Fransızca, Almanca ve benzeri dillerde eğitim veren okullara mensup katılımcılarımız üzerlerinde herhangi bir baskı olmadan, eğlenceli bir ortamda yeni bir dilin pratiğini yapabilmektedirler. Ana dili İngilizce olan mentor ve eğitmenlerden doğru aksanları duyarak İngilizce ile ilgili sahip olabilecekleri önyargılarından kurtulmalarını sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir.

Program sırasında ortaya çıkabilecek bir sakatlanma veya hastalık konusunda nasıl önlemler alıyorsunuz?

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadırlar. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır.  Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar bahsi geçen sigortanın dışında kalmakta ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilmektedir. 

Her programa özel sorularınızın cevaplarını programların kendi sayfalarında daha detaylı şekilde bulabilirsiniz.

ELC for Kids Yaz ProgramıELC for Kids Yatılı Program