Sıkça Sorulan Sorular

Programlara göre yaş aralıkları nedir, gruplar nasıl oluşturulur?

ELC for Kids Yaz Gündüz programına 6-12 yaş arası çocuklar katılabilir. Katılımcılarımız doğum tarihlerine göre gruplara ayrılmaktadırlar. Yaz Gündüz programında her biri yaklaşık 15 kişilik 10 grup bulunmaktadır.

Programlarımıza katılım için gerekli şartlar nelerdir?

Gündüz programımıza en genç 6 yaşındaki katılımcıları kabul etmekteyiz. Ancak kendilerinin ELC for Kids Yaz Gündüz programına katılmadan önce en az 6 aylık tam anaokulu deneyimin olmasını öneriyoruz. Programımız 2 haftalık dönemlerden oluşup bu dönemlerin içinde katılımcılarımızın ailelerinden ayrılma konusunda onlara yardımcı olabilecek bir oryantasyon süreci bulunmamaktadır. Dolayısıyla aileden ayrılabilme ve kendi başına sosyalleşme sürecini tamamlamış olan çocukların programımıza katılmasını tavsiye ederiz.

Tüm programlarımız için katılımcıların diler İnternet sitemizdeki resimlerle diler video ile vakit geçirecekleri ortamı tanımaları, kurallarını bilmeleri ve gelmeyi kendileri istemeleri burada geçirecekleri zamanı daha kaliteli kılmak ve uyum sürecini en hızlı bir şekilde tamamlamak için çok önemlidir.

Nasıl başvurabilirim?

Menümüzden Programlar kısmına tıklayarak programlarımızdan katılım talebinde bulunduğunuz dönemi seçerek başvuru formunu doldurmanız ön kaydınız için yeterlidir. Bu ön kayıt bir rezervasyon niteliğinde olup herhangi bir yaptırımı yoktur. Başvurunuzun ardından formda belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerinize katılım talebinde bulunduğunuz programın yetkilisinden bir elektronik ileti içinde ödemeniz için kullanacağınız bir link gönderilecektir. Yalnızca online olarak kaydınızı tamamlayabileceğiniz ödeme sistemimizde,  kredi kartını ödemenizi tamamlayarak kesin kaydınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ödemeyi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemenizi başvurunuza istinaden tarafınıza gönderilecek linki takip ederek yalnızca kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Havale, EFT veya peşin ödeme seçeneklerimiz bulunmamaktadır. 

Ödemeyi ne zaman gerçekleştirmeliyim?

Programlarımız kontenjan ile sınırlı olduğu için herhangi bir son ödeme tarihi yoktur. Seçtiğiniz program/dönemin kontenjanı ödenen ve ödenmeyen başvurularla 150 katılımcıya ulaştığında henüz ödemesini yapmamış velilerimize bir hatırlatma iletisi gönderilir ve o tarihten itibaren ödemelerini tamamlamaları için bir haftalık süre tanınır. Bu süre zarfında ödemesini gerçekleştirmeyen katılımcılarımızın kayıtları silinir ve yerlerine yedek listeden başvurular değerlendirilir.

Katılmaktan vazgeçersem ücreti geri alabilir miyim?

Herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin ödemenin gerçekleştiği günden itibaren on dört gün içinde Sözleşme’den cayma hakkı bulunmaktadır. Program başladıktan sonra mücbir sebep ve raporlanabilen bir sağlık problemi dışında ücret iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.

Uygulanan indirimler var mıdır?

Programlara kayıtlı iki kardeş için her katılımcının ücreti üzerinden %10 indirim yapılır. Birinci dereceden(anne, baba, kardeş) başka bir akrabalık ilişkisi (kuzen gibi) bu indirimden yararlanmaya hak kazandırmaz. Koç Grubu ve Koç Üniversitesi mensuplarına uygulanan indirimler için bizi arayabilirsiniz. Eğer katılımcı için birden fazla indirim oranı hakkı bulunuyor ise yalnızca en yüksek oranda olan indirim uygulanır.

Çocuğumla kim ilgilenecek?

Yaz Gündüz programlarımızda aktiviteler sırasında gruplara eşlik eden, ana dili İngilizce olan/İngilizcesi ana dil seviyesinde olan üniversite öğrencisi veya mezunu mentorlar ve katılımcıların uyum, davranış gibi konularda ihtiyacı olabilecek desteği sağlayan üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerinden mezun veya öğrenci psikoloji mentorlarımız katılımcılarımıza yardımcı olmaktadır.

 

ELC for Kids Programlarında ne kadar İngilizce konuşulur, aktiviteler hangi dildedir?

ELC for Kids gündüz programlarında katılımcılarla iletişim dili İngilizcedir.  Gün boyunca gerçekleştirilen tüm aktivitelerin eğitmenleri de katılımcılarla İngilizce iletişim kurmaktadır.

Katılımcıların kendi aralarında Türkçe konuşmasını herhangi bir ceza sistemine tabii tutmaya inanmıyoruz. Bizimleyken kendilerini rahat hissetmeleri ve sosyal çevrelerine uyum sağlamalarına çok önem veriyoruz. İngilizce konuşma, dinleme ve anlama pratiklerini hem onlar için seçtiğimiz aktiviteleri çekici ve çeşitli kılarak hem de kendilerine eşlik eden mentorları ilgilendikleri yaş grupları konusunda deneyimli ve hevesli adaylar arasından seçerek arttırıyoruz. Türkçe konuşacakları personelimiz yaz gündüz programında 6-12 yaş grupları için bir sorun anında müdahale eden psikoloji mentorları olacaktır. 

Programlara katılım için herhangi bir İngilizce seviyesine sahip olmak gerekir mi, çocuğum başka bir dilde eğitim alıyorsa programlardan faydalanabilir mi?

ELC for Kids programları katılımcıların rahat ettikleri bir ortamda İngilizce pratiği yapmalarını hedeflediği için ne başlangıç ne de program sonunda herhangi bir seviye belirlemesi yapılmamaktadır. Programlar sürecince gruplarda katılımcılarla ilgilenen birden fazla mentor/eğitmen olduğu için desteğe, teşvik edilmeye ve sınanmaya ihtiyaç duyan katılımcıların bu konulardaki ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Fransızca, Almanca ve benzeri dillerde eğitim veren okullara mensup katılımcılarımız üzerlerinde herhangi bir baskı olmadan, eğlenceli bir ortamda yeni bir dilin pratiğini yapabilmektedirler. Ana dili İngilizce olan mentor ve eğitmenlerden doğru aksanları duyarak İngilizce ile ilgili sahip olabilecekleri önyargılarından kurtulmalarını sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir.

Program sırasında ortaya çıkabilecek bir sakatlanma veya hastalık konusunda nasıl önlemler alıyorsunuz?

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadırlar. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır.  Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar bahsi geçen sigortanın dışında kalmakta ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilmektedir. 

Her programa özel sorularınızın cevaplarını programların kendi sayfalarında daha detaylı şekilde bulabilirsiniz.

ELC for Kids Yaz Programı