Sıkça Sorulan Sorular

Programlara göre yaş aralıkları nedir, gruplar nasıl oluşturulur?

ELC for Kids Yaz ve Kış programlarına 4-11 yaş arası çocuklar; ELC for Kids Yatılı Programına ise 9-13 yaş arası öğrenciler katılabilir. Katılımcılarımız doğum tarihlerine göre gruplara ayrılmaktadırlar. Yaz Gündüz programında her biri 15 kişilik 10 adet grup, yatılı programımızda da her biri 20-25 kişilik 8 grup bulunmaktadır.

Programlarımıza katılım için gerekli şartlar nelerdir?

Gündüz programımıza en genç 4 yaşındaki katılımcıları kabul etmekteyiz ancak bize katılmadan önce en az 6 aylık tam gün yuva/anaokulu deneyimin olmasını öneriyoruz. Programımız 2 ve 3 haftalık dönemlerden oluşup bunların içinde ailelerinden ayrılma konusunda onlara yardımcı olabilecek bir oryantasyon süreci bulunmamaktadır. Dolayısıyla aileden ayrılabilme ve kendi başına sosyalleşme sürecini tamamlamış olan çocuklar programımıza uygun olacaktır.

ELC for Kids Yatılı Programda ise katılımcıların daha önce evden uzakta kalmaları ı uyum sürecine yardımcı olsa da gerekli bir şart değildir. Katılımcıların buraya geldiklerinde karşılaşacakları kuralları bilmeleri, kalacakları yerler hakkında bilgi sahibi olmaları uyum süreçlerini hızlandıracaktır.

Her iki program için de katılımcıların diler İnternet sitemizdeki resimlerle diler video ile vakit geçirecekleri ortamı tanımaları, kurallarını bilmeleri ve gelmeyi kendileri istemeleri burada geçirecekleri zamanı daha kaliteli kılmak ve uyum sürecini en hızlı bir şekilde tamamlamak için çok önemlidir.

Nasıl başvurabilirim?

Menümüzden Programlar kısmına tıklayıp Gündüz veya Yatılı istediğiniz programı seçip o sayfadaki başvuru formunu doldurmanız ön kaydınız için yeterlidir. Bu ön kayıt bir rezervasyon niteliğinde olup herhangi bir yaptırımı yoktur. Başvurunuzun ardından size seçtiğiniz programın sorumlusundan bir elektronik ileti içinde ödemeniz için kullanacağınız bir link alacaksınız. Kredi kartınızla İnternetten ödemenizi tamamladığınızda kayıt işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Ödemeyi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemenizi başvurunuza istinaden tarafınıza gönderilecek linki takip ederek yalnızca kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Havale, EFT veya peşin ödeme seçeneklerimiz bulunmamaktadır. Kullanacağınız kredi kartının WoldCard özelliği varsa peşin fiyatına 4 ila 12 taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Ödemeyi ne zaman gerçekleştirmeliyim?

Programlarımız kontenjan ile sınırlı olduğu için herhangi bir son ödeme tarihi yoktur. Seçtiğiniz program/dönemin kontenjanı ödenen ve ödenmeyen başvurularla 150 katılımcıya ulaştığında henüz ödemesini yapmamış velilerimize bir hatırlatma iletisi gönderilir ve o tarihten itibaren ödemelerini tamamlamaları için bir haftalık süre tanınır. Bu süre zarfında ödemesini gerçekleştirmeyen katılımcılarımızın kayıtları silinir ve yerlerine yedek listeden başvurular değerlendirilir.

Katılmaktan vazgeçersem ücreti geri alabilir miyim?

Seçtiğiniz programın başlamasına 15 gün kalaya kadar katılım ücretinin tamamını geri alabilirsiniz. Bu tarihten sonra ise mücbir sebepler dışında talep edilen iptallerde katılım ücretinin %50’si geri ödenir. Program başladıktan sonra mücbir sebep ve raporlanabilen bir sağlık problemi dışında ücret iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.

Uygulanan indirimler var mıdır?

Programlara kayıtlı iki kardeş için her katılımcının ücreti üzerinden %10 indirim yapılır. Başka bir akrabalık ilişkisi (kuzen gibi) bu indirimden yararlanmaya hak kazandırmaz. Koç Grubu ve Koç Üniversitesi mensuplarına uygulanan indirimler için bizi arayabilirsiniz. Eğer katılımcı birden fazla indirime tabii ise en yüksek oranda olan uygulanır.

Çocuğumla kim ilgilenecek?

Yatılı programdaki her grubun katılımcılarımızla sınıf için aktiviteler yapmaktan sorumlu İngilizceyi Yabancı Dil olarak Öğretme Sertifikası’na sahip (TEFL, CELTA vb.) iki tane eğitmeni bulunmaktadır. Hem yaz hem de yatılı programda aktiviteler sırasında gruplara eşlik eden, ana dili İngilizce olan üniversite öğrencisi veya mezunu mentorlar ve katılımcıların uyum, davranış gibi konularda ihtiyacı olabilecek desteği sağlayan üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun veya öğrenci psikoloji mentorlarımız katılımcılarımıza yardımcı olmaktadır.

Yatılı programda ayrıca alanında deneyimli, katılımcılara karşı dikkat ve şefkatli, yatakhanelerde onları yalnız bırakmayıp ihtiyaç duyduklarında yanlarında olan nöbetçi ablalarımız vardır.

ELC for Kids Programlarında ne kadar İngilizce konuşulur, aktiviteler hangi dildedir?

İster yatılı ister gündüz programı olsun ELC for Kids programlarında katılımcılarla iletişim dili İngilizcedir. Yatılı programda sınıf derslerinin sertifikalı eğitmenleri ile yatılı ve gündüz programının mentorları anadili İngilizce olan kişiler arasından özenle seçilir. Gün boyunca gerçekleştirilen çeşitli aktivitelerin eğitmenleri de katılımcılarla İngilizce iletişim kurmaktadır.

Katılımcıların kendi aralarında Türkçe konuşmasını herhangi bir ceza sistemine tabii tutmaya inanmıyoruz. Bizimleyken kendilerini rahat hissetmeleri ve sosyal çevrelerine uyum sağlamalarına çok önem veriyoruz. İngilizce konuşma, dinleme ve anlama pratiklerini hem onlar için seçtiğimiz aktiviteleri çekici ve çeşitli kılarak hem de kendilerine eşlik eden mentorları ilgilendikleri yaş grupları konusunda deneyimli ve hevesli adaylar arasından seçerek arttırıyoruz. Türkçe konuşacakları personelimiz gündüz programında 4-6 yaş grupları için gölge ablaları, 7-11 yaş grupları için ise bir sorun anında müdahale eden psikoloji mentorları olacaktır. Yatılı programda da aynı işleve sahip psikoloji mentorlerinin yanı sıra yatakhanelerde katılımcılara destek olan nöbetçi ekibimiz de Türkçe iletişim kurmaktadır.

Programlara katılım için herhangi bir İngilizce seviyesine sahip olmak gerekir mi, çocuğum başka bir dilde eğitim alıyorsa programlardan faydalanabilir mi?

ELC for Kids programları katılımcıların rahat ettikleri bir ortamda İngilizce pratiği yapmalarını hedeflediği için ne başlangıç ne de program sonunda herhangi bir seviye belirlemesi yapılmamaktadır. Programlar sürecince gruplarda katılımcılarla ilgilenen birden fazla mentor/eğitmen olduğu için desteğe ve sınanmaya ihtiyaç duyan katılımcıların bu konulardaki ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Fransızca, Almanca ve benzeri dillerde eğitim veren okullara mensup katılımcılarımız üzerlerinde herhangi bir baskı olmadan, eğlenceli bir ortamda yeni bir dilin pratiğini yapacaklar. Ana dili İngilizce olan mentor ve eğitmenlerden doğru aksanları duyarak İngilizce ile ilgili sahip olabilecekleri önyargılarından kurtulacaklar.

Program sırasında ortaya çıkabilecek bir sakatlanma veya hastalık konusunda nasıl önlemler alıyorsunuz?

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigortanın dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Her programa özel sorularınızın cevaplarını programların kendi sayfalarında daha detaylı şekilde bulabilirsiniz.

ELC for Kids Yaz ProgramıELC for Kids Yatılı Program