Kodlama ve Robotik Atölyesi

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi yeni katılımcılarını bekliyor!

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi Program kayıtları başladı!

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi 4-10 yaş arası katılımcılarını ağırlayacak olup toplamda sekiz hafta boyunca her Cumartesi günü 09:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Yazılım, robot kodlama, 3 boyutlu tasarım ve baskı, elektronik sensör kullanımı gibi birçok başlıktan oluşacak kampta katılımcılarımız beraber oyunlar tasarlayıp yine beraber bu oyunlarla oynayacaklar. Algılarının en açık olduğu ve becerilerini en hızlı geliştirebildikleri dönemde olan katılımcılarımız, okuma yazma bilmeseler dahi kodlama Kodlama ve Robotik Atölye’mizde kullanılan görsel kodlama programlarıyla kodlamaya verimli bir başlangıç yaparak bilgiyi en rahat alabildikleri bu dönemde güçlü bir temele sahip olacaklardır.

Sekiz hafta boyunca her Cumartesi gerçekleşecek olan programın birinci gününün sonunda katılımcılarımız kodlamanın temel kavramlarıyla tanışmış olacak ve gelecekte birlikte yapacakları kodlama çalışmalarında hangi yöntemlerle hangi araçlarla ve hangi sistematikle ilerleyebilecekleri bilgilerini edinecekler. Katılımcılarımız dönemin ikinci gününde gerçekleştirilecek olan Robotik kodlama gününde ise eğitimi verilen program üzerinden kodlama yaparak robotları harekete geçirebilecek, programın ilk ayının sonunda ise eğitimi verilen programlar üzerinden kodlama yaparak kendi oyunlarını kodlayabilecek donanıma sahip olacaklar.

Programın ikinci ayında ise katılımcılarımız Web teknolojisinin temel eğitimini alıp basit web siteleri oluşturabilir seviyeye atölyelerini gerçekleştirecek olan katılımcılarımız temel kavramları öğrendikten sonra bir web sitesi oluşturmanın aslında ne kadar da kolay bir süreç olduğunu anlayacak, Arduino elektronik devre oluşturabilecek ve C++ diliyle programlama yapabilecek, 3D cisim oluşturup yazıcıdan çıktısını alabilecek ve robot programlamada yapay zekâ algoritması oluşturabilecek seviyede programı tamamlayacaklardır.

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin temel amacı katılımcılarımıza basit kodlama uygulamaları geliştirmelerinde yardımcı olacak temel bilgi aktarımını sağlamak, kodlamanın zor olmadığını aksine kodlamaya ait ögelerin eğlenceli ve hayatın her alanında karşımıza çıkabilecek kavramlar olduğunu anlatmak, katılımcılarımızı temel kodlama kavramlarıyla eğlenceli bir şekilde tanıştırmak ve katılımcılarımıza güçlü bir kodlama temeli kazandırarak kendilerini geliştirebilme şansı tanımaktır. Çocuklarınızın geleceğe hazır olması için kodlama kavramlarından, mantığından ve tekniklerinden uzak kalmaması son derece önemli bir konu olduğundan amacımız katılımcılarımıza teknolojinin esiri olmadan teknolojinin nimetlerinden nasıl faydalanacağımızı göstermek olacaktır.

Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin içeriğini oluştururken seçtiğimiz diğer aktiviteler olan Havuz Oyunları, Buz Pateni ve Mutfak atölyelerimizde katılımcılarımız mentorleri ile kurdukları güzel ilişkileri bir araç olarak kullanarak İngilizce gerçekleştirilecek olan bu etkinliklerde İngilizce dinleme, anlama ve konuşma becerilerini pekiştirebileceklerdir. ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler sayesinde program boyunca her Cumartesi günlerini dolu dolu geçirecek olan değerli katılımcılarımız aynı zamanda Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nün farklı imkanlarından da yararlanma şansı yakalayacaklardır. Katılımcılarımızın program bitiminde sertifika alabilmeleri için devam zorunluluğu bulunan programın ana etkinlik dili Türkçedir. Program içerisinde yer alan diğer aktiviteler (Yüzme, Buz Pateni, Mutfak) ise İngilizce gerçekleştirilecektir.

Örnek Aktiviteler

Scratch
Ohbot
Fable Robot
3 Boyutlu Yazıcıyla Tasarım

HTML CSS
Arduino C++

 

Program Bilgisi

Katılımcılarımızın program bitiminde sertifika alabilmeleri için devam zorunluluğu bulunan programın ana etkinlik dili Türkçedir. 

Program içerisinde yer alan diğer aktiviteler (Yüzme, Buz Pateni, Mutfak) ise İngilizce gerçekleştirilecektir.

Program Tarihleri

 

Katılımcılarımız toplamda 8 hafta boyunca devam edecek olan programda Cumartesi günleri gerçekleşecek olan aktivite programlarını takım arkadaşları ile birlikte izleyecekler. Her dönem için gruplar arası yaş dağılımı 4-5 ve 6-10 yaş katılımcıların birlikte atölyelere katılacağı şekilde düzenlenecektir.  

Katılımcılarımız sabah kahvaltılarını edip gelirler. İlk aktivite sonrası saat 09:30’de bir ara öğün, 12:25’te öğle yemeği ve kampüsten ayrılmadan önce, 15:50’de de ikinci ara öğünlerini yerler. Sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat ettiğimiz yemeklerimiz Rumelifeneri Kampüsü’nde hizmet vermekte bulunan Yemekhane firması tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigortanın dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Ekibimiz

Atifet Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Sorumlusu
Gündüz ve Yaz Yat
ılı Programları

atisildar@ku.edu.tr

Harita

×