TechXplorers Yaz Kampı

TechXplorers Yaz Kampı 

8-14 Yaş Arası Teknoloji Eğitimi Kampı Hub21 Learning İş Birliğiyle 3 Temmuz’da Başlıyor!

ELC for Kids ve Hub21 Learning  iş birliğiyle gerçekleşecek TechXplorers Yaz Kampı, 8-14 yaş arasındaki parlak zihinleri dijital geleceğe hazırlamayı ve yaz tatilinde geleceğin yazılımcıları, oyun geliştiricileri ve teknoloji meraklılarınından oluşan bir topluluğu bir araya getirmeyi amaçlıyor!

TechXplorers Yaz Kampı 3 Temmuz – 7 Temmuz ve 10 Temmuz – 14 Temmuz tarihlerinde iki hafta seçeneği ile gerçekleşecek. Kampın günlük programı her yaş grubu için 2 ana akademinin derslerinden oluşuyor. Kodlama akademisinde yazılım  ve web geliştirme projelerine başlayan öğrencilerimiz, robotik atölyesinde bu projelerine ‘yaparak öğrenme’ deneyimini ekleyerek  21. yüz yıl becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan bir programı tamamlayacak.

Genç öğrencilerimiz, LEGO Eğitim Kitleri ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini öğrenip ve global problemlere çözümler üreten robotlar inşa ederken kodlama becerilerini geliştirecekler. Yazılım ve Web Geliştirme Akademilerinde, ileri düzey kodlama becerileri edinme, kendi yazılımlarını ve oyunlarını geliştirme ve teknoloji endüstrisinde çalışmış deneyimli eğitmenlerden programlama öğrenme fırsatına sahip olacaklar.

TechXplorers yaz kampında 3 farklı yaş grubuna ayrılan öğrencilerimiz yaşlarına ve ilgi alanlarına uygun tasarlanmış müfredat ile dünyanın en iyi üniversitelerinde Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Hub21 Eğitmenlerinin mentorluğunda yaratıcılık, problem çözme, analitik ve eleştirel düşünme gibi 21. yüz yıl becerilerini geliştirecek. 

Xplorer Junior (8-9)

8-9 Yaş arasındaki öğrencilerimiz için grup dinamiklerine bağlı olarak başlangıç, orta ve ileri seviyede kodlama eğitimini kapsayan müfredat LEGO Robotik projeleri ile de zenginleştirilmiştir. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini öğrenen öğrencilerimiz, global sorunlara olan çözümlerini geleceğin teknolojilerini yaratarak çözecek! 

Xplorer Senior (10-12)

10 ila 12 yaş arası öğrencilere web ve yazılım geliştirme dünyasının kapılarını, bu endüstrinin lider şirketlerinin geliştirmekte olduğu programlama dillerini kullanarak aralıyoruz. Web sitesi geliştirme, oyun geliştirme ve uygulama geliştirme gibi projelerle portfolyolarını inşa edecek olan öğrencilerimiz problem çözme, matematiksel düşünme, iş birliğine dayalı öğrenme gibi 21. yy becerilerinden de faydalanacak. 

Xplorer Master (13-14)

Gençlerin kim olduklarını ve nelere tutkulu olduklarını keşfetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış kişiselleştirilmiş içeriklerle; bir web sitesi geliştirerek, yapay zeka hakkında bilgi edinerek veya bir uygulama programlayarak gelecekteki mesleklerine hazırlanırken, portfolyolarını inşa edecekler. 

Genç, Yetenekli, İlham Verici Hub21 Eğitmenleri Herkesin Favorisi!

Sadece bir kodlama eğitmeninden daha fazlası olan dünyanın önde gelen üniversitelerinde eğitim almış yetenekli Hub21 eğitmenleri, öğrencilerimize hem arkadaş hem de rol model olacaklar. Bunun yanına teknik beceriler ve bilgisayar bilimi alanında olağanüstü özgeçmişler de ekleyerek seçkin bir takım oluşturulmuştur!

Takımlar

Xplorer Junior (8-9)

Xplorer Senior (10-12)

Xplorer Master (13-14)

Program Bilgisi

Katılımcılarımız, onlara özel hazırlanmış projeleri hayata geçirirken Mantıksal Akıl Yürütme ve Sorun Çözme, Bilgisayar Programlama, Robotik ve Mühendislik gibi teknik beceriler edinirken, iletişim, eleştiriel düşünme ve yaratıcılık gibi sosyal becerilerini de etkili bir şekilde kullanmanın önemini kavrayacaklar.

Kamp Programı bir hafta boyunca her gün 09:00 – 15:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Öğle arası yemek ücreti program ücretine dahildir. Kamp alanına ulaşım veliler tarafından sağlanacaktır. Bir haftalık programa katılım sağlayan öğrencilerimiz Hub21 tarafından onaylanmış dijital sertifikalarını almaya hak kazanırlar. Ayrıca, öğrencilerimiz ve velileri Hub21 platformu üzerinden projelerini içeren portfolyolarına erişim sağlayabileyecekler.

 

Program Tarihleri

3 Temmuz – 7 Temmuz 2023

10 Temmuz – 14 Temmuz 2023

Ekibimiz

Atifet Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Sorumlusu
Gündüz ve Yaz Yat
ılı Programları

atisildar@ku.edu.tr

Harita

×