Teknoloji Kampı

ELC for Kids Teknoloji Kampı yeni katılımcılarını bekliyor!
Teknoloji Kampı 2017 Yaz Dönemi programlarının tarih, içerik, ve ücret bilgileri ilerleyen günlerde açıklanacak olup pogramımız hafta içi her gün 09:00 – 15:00 saatleri arasında 8 – 14 yaş arası katılımcılarını ağırlayacaktır.

Yazılım, robot kodlama, 3 boyutlu tasarım ve baskı, elektronik sensör kullanımı gibi birçok başlıktan oluşacak kampta katılımcılarımız beraber oyunlar tasarlayıp yine beraber bu oyunlarla oynayacaklar. Scratch ile başlayacak olan kamp, basit robot programlama ile devam edecektir. Robot programlamayı başardıktan sonra, katılımcılarımız çeşitli sensörler ile robotlarımızı değiştirecekler, resim, müzik, basit mühendislik projeleri ile robotlarını test edecekler. Minecraft ile kendi binalarını ve heykellerini yapıp, bunları 3 boyutlu yazıcılarla basacak olan katılımcılarımız, temel elektronik parçaları kullanarak projeler üretip, programın son günü kamp boyunca ürettiklerini sergileyecekler.

Yalnızca bir haftalık katılım seçeneğinin de bulunduğu programın dili Türkçedir.

Örnek Aktiviteler

Scratch
DişBot
Minecraft
3 Boyutlu Yazıcıyla Tasarım
Makey Makey
MBot

Program Tarihleri

2017 Kış Dönemi Teknoloji Kampı
8-14 Yaş

23 Ocak – 27 Ocak 2017 (1 Hafta) 3.500 TL
30 Ocak – 3 Şubat 2017 (1 Hafta) 3.500 TL

*Bu fiyatlara servis ücreti dahil değildir. Servis ücretleri ve saatleri, katılım talebinde bulunduğunuz dönemin kayıtları tamamlandıktan sonra servis firması aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.

Değerli Velilerimiz

ELC for Kids Yatılı ve Yaz gündüz programlarımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Bildiğiniz gibi programlarımız Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde yer alan tesislerin bir kısmı kullanılarak gerçekleşmektedir.

Mart ayında yapımına başlanan, futbol sahası yanında yer alan yeni fakülte binası ve kütüphane arkasında yapılan ek bina projelerinden dolayı, programlar kapsamında kullanılan Açık Havuz ve Futbol Sahasının önümüzdeki yaz aylarında kullanılması mümkün olmayacaktır. Bu kısıtlamalardan dolayı “Havuz Oyunları” aktivitelerimiz, iki kilometre uzaklıkta bulunan Batı Kampüsümüzün kapalı yüzme havuzunda gerçekleştirilecek olup ulaşım servis arabalarıyla sağlanacaktır. Futbol Sahasının yerine alternatif mekan olarak Öğrenci Meydanı yeşil alan kullanılacaktır.

Koç Üniversitesi yeni binaların yapım sürecinde personel, öğrenci ve misafirlerimizin yaşayabileceği olası rahatsızlıkları en alt seviyede tutmaya çabalamaktadır. ELC for Kids ekibi olarak biz de katılımcılarımızın bu durumdan en az seviyede etkilenmelerini sağlamaya çalışacağız. Aktivitelerimizi bu alanlardan uzakta bulunan mekanlarda planlayarak katılımcılarımızın rahatını sağlamak amacındayız.

Rumelifeneri kampüsümüzdeki gelişmeleri önümüzdeki dönem programları başlamadan sizlerle paylaşmak istedik.  Konuyla ilgili sorularınız olursa lütfen bizimle elektronik posta yoluyla iletişime geçiniz.

Yaz programlarımızda görüşmek üzere.

Katılımcılarımız yaş gruplarına göre en fazla 15 kişilik gruplarla her gün değişen programlarını uyguluyorlar. Programın serbest yapısı nedeniyle farklı seviyelere sahip katılımcılar kendi ilgi alanlarına göre yönlendiriliyorlar.

Servislerimiz İstanbul’un birçok bölgesinden gelen katılımcılarımıza hizmet verebilmektedir. Kış Programımızın kotası yaza göre daha düşük olduğu için katılımcı yoğunluğuna göre hizmet verilen semtler belirlenmekte ve  özellikle uç bölgelere (Beylikdüzü, Başakşehir, Çekmeköy vs.) servis hizmeti sağlanamaması mümkündür. Katılımcılarımızın güvenli ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlamak için her arabada bizim de program öncesinde eğitim verdiğimiz deneyimli servis ablaları bulunmaktadır. Servislerde ayrıca çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebileceğiniz GPS sistemleri de mevcuttur. Arabalarda üç nokta emniyet kemeri ve katılımcıların sigortalanması da standarttır.

Katılımcılarımız sabah kahvaltılarını edip gelirler. İlk aktivite sonrası saat 09:30’de bir ara öğün, 11:30’de öğle yemeği ve kampüsten ayrılmadan önce, 14:55’te de ikinci ara öğünlerini yerler. Sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat ettiğimiz yemeklerimiz kampüs içerisinde bulunan Yemekhane tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigortanın dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Teknoloji Kampı Programı Başvuru

ELC for Kids Teknoloji Kampı Programı

Ekibimiz

Selin Sayar Oliver

ELC for Kids Programlar Süpervizörü
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

ssayar@ku.edu.tr

Benjamin Warren Oliver

ELC for Kids Programlar
Koordinatörü

 boliver@ku.edu.tr

Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Yetkilisi
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

Harita

×