Teknoloji Kampı

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi yeni katılımcılarını bekliyor!

Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin içerik, ve ücret bilgileri ilerleyen günlerde açıklanacak olup programımız Cumartesi günleri 09:00 – 16:00 saatleri arasında 5-11 yaş arası katılımcılarını ağırlayacaktır.

Yazılım, robot kodlama, 3 boyutlu tasarım ve baskı, elektronik sensör kullanımı gibi birçok başlıktan oluşacak kampta katılımcılarımız beraber oyunlar tasarlayıp yine beraber bu oyunlarla oynayacaklar.

Birinci gün sonunda sonunda katılımcılar kodlamanın temel kavramlarıyla tanışmış olacaklar. Gelecekte birlikte yapacakları kodlama çalışmalarında hangi yöntemlerle hangi araçlarla ve hangi sistematikle ilerleyebilecekleri bilgilerini edinecekler. Eğitim sonunda ise eğitimi verilen programlar üzerinden kodlama yaparak kendi oyunlarını kodlayabiliyor olacaklar.

Birinci Robotik Kodlama gününde katılımcılar robotik teknolojilerin kavramlarıyla tanışmış olacaklar. İkinci Robotik kodlama gününde ise eğitimi verilen program üzerinden kodlama yaparak robotları harekete geçirebiliyor olacaklar.

Programımızın amacı katılımcılarımıza basit kodlama uygulamaları geliştirmeyi öğretmek, kodlamanın zor olmadığı aksine eğlenceli ve hayatın her alanında karşımıza çıkan kavramlar olduğunu anlatmak, katılımcılarımızı temel kodlama kavramlarıyla eğlenceli bir şekilde tanıştırmak ve katılımcımıza güçlü bir kodlama temeli kazandırarak kendini geliştirebilme şansı tanımaktır.

Katılımcılarımızın maksimum verim alabilmesi için 2 modüle katılımının gerekli olduğu programın dili Türkçedir.

Örnek Aktiviteler

Scratch
Ohbot
Fable Robot
3 Boyutlu Yazıcıyla Tasarım

HTML CSS
Arduino C++

 

Program Tarihleri

 Kış Dönemi Kodlama ve Robotik Atölyesi
5-11 Yaş

1.MODÜL: 3 KASIM-10 KASIM-17 KASIM-24 KASIM
2. MODÜL: 1 ARALIK- 8 ARALIK-15 ARALIK-22 ARALIK

(2 modüle birlikte katılınması zorunludur.)

Katılımcılarımız yaş gruplarına göre en fazla 15 kişilik gruplarla her gün değişen programlarını uyguluyorlar. Programın serbest yapısı nedeniyle farklı seviyelere sahip katılımcılar kendi ilgi alanlarına göre yönlendiriliyorlar.

Servislerimiz İstanbul’un birçok bölgesinden gelen katılımcılarımıza hizmet verebilmektedir. Kış Programımızın kotası yaza göre daha düşük olduğu için katılımcı yoğunluğuna göre hizmet verilen semtler belirlenmekte ve  özellikle uç bölgelere (Beylikdüzü, Başakşehir, Çekmeköy vs.) servis hizmeti sağlanamaması mümkündür. Katılımcılarımızın güvenli ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlamak için her arabada bizim de program öncesinde eğitim verdiğimiz deneyimli servis ablaları bulunmaktadır. Servislerde ayrıca çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebileceğiniz GPS sistemleri de mevcuttur. Arabalarda üç nokta emniyet kemeri ve katılımcıların sigortalanması da standarttır.

Katılımcılarımız sabah kahvaltılarını edip gelirler. İlk aktivite sonrası saat 09:30’de bir ara öğün, 11:30’de öğle yemeği ve kampüsten ayrılmadan önce, 14:55’te de ikinci ara öğünlerini yerler. Sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat ettiğimiz yemeklerimiz kampüs içerisinde bulunan Yemekhane tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigortanın dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilir.

ELC for Kids-Kodlama ve Robotik Atölyesi Başvuru

ELC for Kids Kodlama ve Robotik Atölyesi

Ekibimiz

Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Yetkilisi
Gündüz ve Yaz Yat
ılı Programları

atisildar@ku.edu.tr

Selin Sayar Oliver

ELC for Kids Programlar Süpervizörü
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

ssoliver@ku.edu.tr

Benjamin Warren Oliver

ELC for Kids Programlar
Koordinatörü

 boliver@ku.edu.tr

Harita

×