Yaz Gündüz Programı

Koç Üniversitesi English Language Center (ELC) for Kids Yaz Gündüz Programı 6-12 yaş arasındaki katılımcıları ana dili seviyesinde İngilizce bilgisi olan eğitmen ve mentorlarla buluşturarak sınıf içi aktivitelerle pratiğini yaptıkları İngilizce’yi gerçek hayatta kullanma fırsatı sunuyor. Her sene güncellenen bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimi destekleyen aktiviteler sayesinde katılımcılarımız yabancı dil pratiğini sınav, seviye ve benzeri bariyerler olmadan hevesle gerçekleştiriyorlar.

Yaz Gündüz Programı aktivitelerimizi her sene programa tekrar gelen katılımcılarımızı da düşünerek; fiziksel, sanatsal ve sosyal içeriklerin dengede olmasına ve hazırlanan aktivite programının katılımcılarımızın gelişimsel seviyelerine uygunluğuna büyük özen göstererek güncelliyoruz. Amacımız katılımcılarımızın seçilen aktivitelerde yetkinlik kazanmasından çok, mentorleri ile kurdukları güzel ilişkileri bir araç olarak kullanarak ve eğlenerek İngilizce pratiği yapabilmeleridir. Aktivitelerimizi seçim aşamasında katılımcıların kendi okullarında veya çeşitli kurslarda deneyimleme ihtimalleri yüksek olan aktivitelerden uzak durmaya çalışıyoruz. Dil ve sosyal gelişimin rekabetten ve yargılanma duygusundan uzak bir ortamda maksimum fayda ile birbirini besleyerek gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyor ve böyle bir kamp deneyimi sunmak için çabalıyoruz.

Yaz Gündüz Programının en önemli parçalarından olan mentorlarımız ana dili İngilizce ya da İngilizcesi ana dil seviyesinde olan, üniversite öğrencisi veya mezunu, çocuk gelişimi ve kamp aktiviteleri konularında deneyimli adaylar arasından program sorumlusu psikolog ve öğretmenler tarafından özenle seçilerek oryantasyon eğitimleri veriliyor ve o sene için kurduğumuz ekibin bir parçası oluyorlar. Mentorlerimiz, Yaz Gündüz Programı süresince katılımcılarımızın Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde geçirdikleri zaman boyunca onlara eşlik edip her konuda yardımcı oluyor ve katılımcılarımıza yeni ufuklara doğru kapılar açmalarında yardımcı ve rehber oluyorlar.

ELC for Kids 2023 kayıtları sonlanmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz. 

Örnek Aktiviteler

Okçuluk
Golf
Mutfak Atölyesi
Tae Bo
Fotoğrafçılık
Funball
Kodlama
Drama
Havuz Oyunları

 

 

Örnek Program

Program Tarihleri ve Ücreti

3 Temmuz – 14 Temmuz 2023 / 18.000 TL (KDV dahil) (KONTENJAN DOLMUŞTUR. )

17 Temmuz – 28 Temmuz 2023 / 18.000 TL (KDV dahil) (KONTENJAN DOLMUŞTUR. )

31 Temmuz – 11 Ağustos 2023 / 18.000 TL (KDV dahil) (KONTENJAN DOLMUŞTUR. )

*Tüm aktiviteler ve yeme-içme fiyata dahildir. 

**Program katılım ücretlerine servis ücreti dahil değildir. Servis ücretleri ve saatleri, katılım talebinde bulunduğunuz dönemin kayıtları tamamlandıktan sonra servis firması aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.

 

Örnek Program

08:30 -09:00 = Toplanma
09:00 – 09:30 = Esneme
09:30 – 09:40 = Ara Öğün
09:45 – 10:30 = Tae Bo
10:40 – 11: 25= Fotoğrafçılık
11:30 – 12:15 = Drama
12:20 – 13:05 = Öğle Yemeği
13:15 – 14:00 = Havuz Oyunları
14:10 – 14:55 = Havuz Oyunları 
15:00 – 15:15 = Ara Öğün

Koç Üniversitesi ELC for Kids Programları 2020 yaz programları dönemi itibariyle, operasyonel ve yönetimsel değişikliklere giderek, 31 Aralık 2016 tarihi sonrasında doğan katılımcıları program kapsamı dışında değerlendirme kararı almıştır.

Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nün tüm imkanlarını kullanarak gerçekleştirdiğimiz yaz programlarımız son derece aktif bir etkinlik programına sahip olup bu program kapsamında gerçekleştirilen atölyelerimize katılımcılarımızın fiziksel açıdan yoğun katılımı gerekmektedir. Programın hizmet edeceği yaş grupları yeniden gözden geçirilmiş; önceki senelerde programa dahil olan 4 ve 5 yaşındaki katılımcılar için öz bakım gibi temel ihtiyaçlarında destek veren personelimiz bulunsa dahi, kreş/anaokulu deneyimlerinde alışkın oldukları sakin ortamı ve gün içerisinde kendilerini dinlendirebildikleri uyku periyotlarına dair koşulların kendilerine sağlanması, dikkat ve ilgilerini 08:30-15:00 arasında birbirini takip eden atölyeler boyunca maksimum seviyede olmasının sağlanması ihtiyaçları dahilinde mümkün değildir. Üniversitemizin fiziksel kaynakları da göz önünde bulundurularak alınan karar doğrultusunda belirtmek isteriz ki sene hesabı ile yaş haddi bakımından en az 6 en fazla 12 yaşın içerisinde bulunmayan katılımcılara ait başvurular olumsuz değerlendirilecektir.

Katılımcılarımız yaş gruplarına göre en fazla 15 kişilik gruplarla her gün değişen programlarını uyguluyorlar. Grupların içindeki İngilizce konuşma becerisi farklılıkları katılımcılarımızın birbirlerine destek olmasına yol açıyor ve her iki taraf için de çok değerli bir deneyim yaratıyor. Bütün aktivitelere eşlik eden mentorları katılımcılarımıza örnek olup İngilizce pratiği yapma heveslerini arttırıyor.

 

Katılımcılarımız bu sene de hem sportif, sanatsal ve sosyal aktivitelerde kendilerini deneme fırsatı bulacaklar. Katılımcılarımız için seçtiğimiz aktivitelerin arasında Capoeira, Drama, Golf, Coding, Funball, Fotoğrafçılık gibi çok çeşitli atölyeler bulunmaktadır. Koç Üniversitesi ELC for Kids Yaz Gündüz Programı ile özgün bir İngilizce pratiği fırsatı sunuyoruz:  katılımcılarımıza anadili İngilizce olan mentorler eşliğinde günlük hayattaki kullanımı İngilizce kullanımını hata yapmaktan korkmadan pekiştirebilecekleri bir kamp deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Sınıflarımızdaki katılımcı sayısının sınırlı oluşu eğitmenlerimizin her katılımcının kişiliğine ve merak alanlarına uygun bir deneyim edinmesini sağlamaktadır. Eğitim kadromuz ve kampüsümüz Koç Üniversitesi ELC for Kids Yaz Gündüz programı katılımcılarına konfor ve rahatlık sunarak bütün bu eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirme imkânı sunmaktadır. Sizlere aktiviteler konusunda fikir vermesi açısından sayfamızda bulunan örnek ders programını inceleyebilirsiniz.

Servislerimiz her semtten gelecek katılımcılarımızı evlerinden alabilmektedir. Katılımcılarımızın güvenli ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlamak için her arabada bizim de program öncesinde eğitim verdiğimiz deneyimli servis ablaları bulunmaktadır. Servislerde ayrıca çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebileceğiniz GPS sistemleri de mevcuttur. Arabalarda üç nokta emniyet kemeri ve katılımcıların sigortalanması da standarttır. Sarıyer Rumelifeneri’nde bulunan kampüsümüze ulaşım hizmeti İstanbul içinde bulunan her semt için mümkün olup kampüsümüze göre uç nokta olan semtlerden gelecek olan katılımcılarımız ve velilerini servis saati ve ücreti gibi konularda memnun edecek bir hizmet garanti edilememektedir. Her dönem programa kayıt yaptıran katılımcılarımızın adres bilgilerine göre belirlenen servis hizmet semt ve rotaları dönem başlamadan önce kesinlik kazanacak ve tarafınıza servis firması tarafından iletilecektir. Sunulan servis hizmetinden herhangi bir sebeple memnun kalınmadığı sürece bu hizmetin kullanılması zorunlu değildir.

Katılımcılarımızın sabah kahvaltılarını ederek programa geldikleri varsayılmaktadı. Tüm gruplar ilk aktivite sonrası saat 09:45’de bir ara öğün, 11:45’de öğle yemeği ve kampüsten ayrılmadan önce, 14:55’te de ikinci ara öğünlerini yerler. Sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat ettiğimiz yemeklerimiz kampüs içerisinde bulunan firmalar tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından Ferdi Kaza Sigortası ile sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bu tür durumlar dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigorta kapsamı dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca yapılan muayene sonrası velimizin onayı ve talebi doğrultusunda kendi sigortalarına ait olan tedavi seçenekleri değerlendirilerek katılımcının bu kurumlara sevki velisi ile buluşturulmak üzere gerçekleştirilir.

Ekibimiz

Atifet Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Sorumlusu
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

atisildar@ku.edu.tr

H. Cengizhan Yıldız

ELC for Kids Programlar Sorumlusu
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

ceyildiz@ku.edu.tr

Harita

×