Yaz Gündüz Programı

Koç Üniversitesi English Language Center (ELC) for Kids Yaz Gündüz Programı 4-11 arasındaki öğrencileri ana dili İngilizce olan eğitmen ve mentorlarla buluşturarak sınıf içinde öğrendikleri İngilizce’yi gerçek hayatta kullanma fırsatı sunuyor. Her sene güncellenen ve bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimi destekleyen aktiviteler sayesinde öğrencilerimiz yabancı dil pratiğini sınav, seviye ve bu gibi bariyerler olmadan hevesle gerçekleştiriyorlar.

Yaz Gündüz Programı aktivitelerimizi her sene yaz gündüz programına devam eden katılımcılarımızı da düşünerek değiştirsek de fiziksel, sanatsal ve sosyal içeriklerin dengede olmasına özen gösteriyoruz. Amacımız katılımcılarımızın seçilen aktivitelerde yetkinlik kazanmasından çok, eğlenerek İngilizce pratiği yapabilmeleri. Seçim aşamasında katılımcıların kendi okullarında veya çeşitli kurslarda tanışmış olma ihtimalleri yüksek olan aktivitelerden uzak durmaya çalışıyoruz. Dil ve sosyal gelişimin rekabetten ve yargılanma duygusundan uzak bir ortamdan faydalanacağını düşünüyor ve böyle bir kamp deneyimi sunmak için çabalıyoruz.

Yaz Gündüz Programının en önemli parçalarından olan mentorlarımız ana dili İngilizce olan, üniversite öğrencisi veya mezunu, çocuk gelişimi ve kamp aktiviteleri konularında deneyimli adaylar arasından program sorumlusu psikolog ve öğretmenler tarafından özenle seçilip aramıza katılıyorlar.Yaz Gündüz Programı süresince öğrencilerimizin Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde geçirdikleri zaman boyunca onlara eşlik edip her konuda yardımcı oluyor ve yeni ufuklara kapılar aralıyorlar.

Örnek Aktiviteler

Sınıfta İngilizce Pratik
Golf
Mutfak Atölyesi
Afrika Dansı
Fotoğrafçılık Atölyesi
Funball
Coding
Drama Atölyesi
Tırmanma Duvarı
Çadır Kampı
Havuz Oyunları

Program Tarihleri

4 – 11 Yaş

25 Haziran- 13 Temmuz (3 HAFTA) 6.000 TL
16 Temmuz – 03 Ağustos (3 HAFTA) 6.000 TL
06 Ağustos – 17 Ağustos (2 HAFTA) 4.000 TL

*Program katılım ücretlerine servis ücreti dahil değildir. Servis ücretleri ve saatleri, katılım talebinde bulunduğunuz dönemin kayıtları tamamlandıktan sonra servis firması aracılığıyla tarafınıza iletilecektir.

Örnek Program

08:30 -09:00 = Toplanma
09:00 – 09:20 = Afrika Dansı
09:20 – 09:25 = Ara Öğün
09:30 – 10:15 = Mad Science
10:20 – 11: 05= Fotoğrafçılık
11:10 – 11:55 = Drama
12:00 – 12:30 = Öğle Yemeği
12:35 – 13:20 = Havuz Oyunları
13:25 – 14:10 = Havuz Oyunları *
14:20 – 15:00 = Coding

*Bu yıl havuz oyunları etkinliği Batı Kampüsü’nde kapalı yüzme havuzunda yapılacaktır.

Değerli Velilerimiz

ELC for Kids Yatılı ve Yaz gündüz programlarımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Bildiğiniz gibi programlarımız Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde yer alan tesislerin bir kısmı kullanılarak gerçekleşmektedir.

Mart ayında yapımına başlanan, futbol sahası yanında yer alan yeni fakülte binası ve kütüphane arkasında yapılan ek bina projelerinden dolayı, programlar kapsamında kullanılan Açık Havuz ve Futbol Sahasının önümüzdeki yaz aylarında kullanılması mümkün olmayacaktır. Bu kısıtlamalardan dolayı “Havuz Oyunları” aktivitelerimiz, iki kilometre uzaklıkta bulunan Batı Kampüsümüzün kapalı yüzme havuzunda gerçekleştirilecek olup ulaşım servis arabalarıyla sağlanacaktır. Futbol Sahasının yerine alternatif mekan olarak Öğrenci Meydanı yeşil alan kullanılacaktır.

Koç Üniversitesi yeni binaların yapım sürecinde personel, öğrenci ve misafirlerimizin yaşayabileceği olası rahatsızlıkları en alt seviyede tutmaya çabalamaktadır. ELC for Kids ekibi olarak biz de katılımcılarımızın bu durumdan en az seviyede etkilenmelerini sağlamaya çalışacağız. Aktivitelerimizi bu alanlardan uzakta bulunan mekanlarda planlayarak katılımcılarımızın rahatını sağlamak amacındayız.

Rumelifeneri kampüsümüzdeki gelişmeleri önümüzdeki dönem programları başlamadan sizlerle paylaşmak istedik.  Konuyla ilgili sorularınız olursa lütfen bizimle elektronik posta yoluyla iletişime geçiniz.

Yaz programlarımızda görüşmek üzere.

Katılımcılarımız yaş gruplarına göre en fazla 15 kişilik gruplarla her gün değişen programlarını uyguluyorlar. Grupların içindeki İngilizce konuşma becerisi farklılıkları katılımcılarımızın birbirlerine destek olmasına yol açıyor ve her iki taraf için de çok değerli bir deneyim yaratıyor. Bütün aktivitelere eşlik eden mentorları katılımcılarımıza örnek olup İngilizce pratiği yapma heveslerini arttırıyor.

Servislerimiz her semtten gelecek katılımcılarımızı evlerinden alabilmektedir. Katılımcılarımızın güvenli ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlamak için her arabada bizim de program öncesinde eğitim verdiğimiz deneyimli servis ablaları bulunmaktadır. Servislerde ayrıca çocuğunuzun nerede olduğunu takip edebileceğiniz GPS sistemleri de mevcuttur. Arabalarda üç nokta emniyet kemeri ve katılımcıların sigortalanması da standarttır.

Katılımcılarımız sabah kahvaltılarını edip gelirler. İlk aktivite sonrası saat 09:45’de bir ara öğün, 11:45’de öğle yemeği ve kampüsten ayrılmadan önce, 14:55’te de ikinci ara öğünlerini yerler. Sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat ettiğimiz yemeklerimiz kampüs içerisinde bulunan Divan tarafından hazırlanıp sunulmaktadır.

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigortanın dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorlarınca görülüp velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Yaz Gündüz Programı Başvuru

2018 Yaz Gündüz Programı başvuruları Ocak ayı içerisinde açılacaktır.

Ekibimiz

Selin Sayar Oliver

ELC for Kids Programlar Süpervizörü
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

ssayar@ku.edu.tr

Benjamin Warren Oliver

ELC for Kids Programlar
Koordinatörü

 boliver@ku.edu.tr

Cansu Ereşici

ELC for Kids Programlar Yetkilisi
Gündüz Programı

Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Yetkilisi
Yatılı Program

Harita

×