Yaz Yatılı Programı

Koç Üniversitesi English Language Center (ELC) for Kids Yaz Yatılı Programı 9-13 yaş arasındaki katılımcıları ana dili İngilizce olan eğitmen ve mentorlarla buluşturarak sınıf içinde öğrendikleri İngilizceyi gerçek hayatta kullanma fırsatı sunuyor. Yatılı Program her sene güncellenen ve bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimi destekleyen aktiviteler sayesinde öğrencilerimiz yabancı dil pratiğini sınav, seviye ve bu gibi bariyerler olmadan hevesle gerçekleştiriyorlar.

Yaz yatılı programımızda ingilizce konuşma ve anlama becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi her gün 5 saat İngilizce dersi yapılmaktadır. Ana dili İngilizce olan mentorlar tarafından konuşma, dinleme ve yazma aktiviteleri ile katılımcıların seviye ve ihtiyaçlarını belirleyerek, İngilizce konuşma ve anlama becerilerinde ilerlemeleri sağlanacaktır. Sınıf ortamında İngilizce pratiği yapıp, kampüs ortamında konaklayarak İngilizce konuşan rehberleriyle öğrendiklerini sınıf dışında da kullanma imkânı bulacaklardır. Sınıftaki pratik derslerinin ardından düzenlenen birbirinden eğlenceli aktiviteler, partiler, oyunlar ve çeşitli etkinliklerle öğrenme keyifli bir hal alacaktır. Rumelifeneri Kampüsümüzün güvenli ortamında çocuklarınız özgürce hareket edebilecek ve hem davranışlarında hem de İngilizce konuşma becerilerinde özgüven gözlemlenecektir.

Yaz Yatılı Program aktivitelerimizi her sene programa devam eden katılımcılarımızı da düşünerek değiştirsek de fiziksel, sanatsal ve sosyal içeriklerin dengede olmasına özen gösteriyoruz. Amacımız katılımcılarımızın seçilen aktivitelerde yetkinlik kazanmasından çok, eğlenerek İngilizce pratiği yapabilmeleri. Seçim aşamasında katılımcıların kendi okullarında veya çeşitli kurslarda tanışmış olma ihtimalleri yüksek olan aktivitelerden uzak durmaya çalışıyoruz. Dil ve sosyal gelişimin rekabetten ve yargılanma duygusundan uzak bir ortamdan faydalanacağını düşünüyor ve böyle bir kamp deneyimi sunmak için çabalıyoruz.

Yaz Yatılı Programın en önemli parçalarından olan mentorlarımız ana dili İngilizce olan, üniversite öğrencisi veya mezunu, çocuk gelişimi ve kamp aktiviteleri konularında deneyimli adaylar arasından program sorumlusu psikolog ve öğretmenler tarafından özenle seçilip aramıza katılıyorlar. Program süresince öğrencilerimizin Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde geçirdikleri zaman boyunca onlara eşlik edip her konuda yardımcı oluyor ve yeni ufuklara kapılar aralıyorlar.

Örnek Aktiviteler

Sınıfta İngilizce Pratik
Golf
Mutfak Atölyesi
Afrika Dansı
Fotoğrafçılık Atölyesi
Funball
Coding
Drama Atölyesi
Tırmanma Duvarı
Çadır Kampı
Münazara Becerileri
Havuz Oyunları
Kütüphane Kullanımı

Program Tarihleri

9 – 13 Yaş

25 Haziran- 13 Temmuz (3 HAFTA) 7.500 TL
16 Temmuz – 03 Ağustos (3 HAFTA) 7.500 TL
06 Ağustos – 17 Ağustos (2 HAFTA) 5.000 TL

*Yatılı program ücreti programa katılım, konaklama, ve yemek hizmetlerini kapsamaktadır.

Örnek Program

08:30- 09:00 = Kahvaltı
09:15- 11:00 = Yoğun İngilizce Pratiği
11:15 = Ara Öğün
11:30 – 13:30 = Yoğun İngilizce Pratiği
13:45 – 14:15 = Öğle Yemeği
14:20-15:00 = Golf
15:10-15:50 = Mad Science
16:00 -16:40 = Coding
16:45 = Ara Öğün
16:45 – 17:30 = Mutfak Atölyesi
17:40 – 18:20 = Funball
18:35-19:20 = Okuma
19:20-20:00 = Akşam Yemeği
20:00 – 21:00 = Mentorlarla Serbest Zaman
21:15- 22:00 = Duş
23:00 = Yatma Vakti

*Bu yıl havuz oyunları etkinliği Batı Kampüsü’nde kapalı yüzme havuzunda yapılacaktır.

Değerli Velilerimiz

ELC for Kids Yatılı ve Yaz programlarımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Bildiğiniz gibi programlarımız Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde yer alan tesislerin bir kısmı kullanılarak gerçekleşmektedir.

Mart ayında yapımına başlanan, futbol sahası yanında yer alan yeni fakülte binası ve kütüphane arkasında yapılan ek bina projelerinden dolayı, programlar kapsamında kullanılan Açık Havuz ve Futbol Sahasının önümüzdeki yaz aylarında kullanılması mümkün olmayacaktır. Bu kısıtlamalardan dolayı “Havuz Oyunları” aktivitelerimiz, iki kilometre uzaklıkta bulunan Batı Kampüsümüzün kapalı yüzme havuzunda gerçekleştirilecek olup ulaşım servis arabalarıyla sağlanacaktır. Futbol Sahasının yerine alternatif mekan olarak Öğrenci Meydanı yeşil alan kullanılacaktır.

Koç Üniversitesi yeni binaların yapım sürecinde personel, öğrenci ve misafirlerimizin yaşayabileceği olası rahatsızlıkları en alt seviyede tutmaya çabalamaktadır. ELC for Kids ekibi olarak biz de katılımcılarımızın bu durumdan en az seviyede etkilenmelerini sağlamaya çalışacağız. Aktivitelerimizi bu alanlardan uzakta bulunan mekanlarda planlayarak katılımcılarımızın rahatını sağlamak amacındayız.

Rumelifeneri kampüsümüzdeki gelişmeleri önümüzdeki dönem programları başlamadan sizlerle paylaşmak istedik.  Konuyla ilgili sorularınız olursa lütfen bizimle elektronik posta yoluyla iletişime geçiniz.

Yaz programlarımızda görüşmek üzere.

Katılımcılarımız yaş gruplarına göre belirlenen, maksimum 25 kişilik gruplarla her gün değişen programlarını uyguluyorlar. Hafta içi her güne 5 saatlik sınıf içi yoğun İngilizce pratik dersleriyle başlayan katılımcılarımız, gün boyunca grup içindeki İngilizce konuşma becerisi farklılıklarına göre mentorları tarafından desteklenmektedir. Bu farklılıklar aynı zamanda katılımcılarımızın birbirlerine destek olmasına yol açıyor ve her iki taraf için de çok değerli bir deneyim yaratıyor. Bütün aktivitelere eşlik eden ve ana dili İngilizce olan mentorları katılımcılarımıza örnek olup İngilizce pratiği yapma heveslerini arttırıyor.

Katılımcılarımız bu sene de hem sportif, sanatsal ve sosyal aktivitelerde kendilerini deneme fırsatı bulacaklar. Katılımcılarımız için seçtiğimiz aktivitelerin arasında Capoeira, Drama, Golf, Coding, Fun Field Time, Fotoğrafçılık gibi çok çeşitli atölyeler bulunmakta. Koç Üniversitesi ELC for Kids Yatılı Yaz programı ile özgün bir öğrenme fırsatı sunuyoruz: anadili İngilizce olan mentorler tarafından tartışmaya dayalı öğrenme yöntemiyle topluluk önünde İngilizce konuşma becerilerini pekiştirmeyi amaçlamaktayız. Sınıflarımızdaki öğrenci sayısının sınırlı oluşu öğretmenlerin her katılımcının kişiliğine ve merak alanlarına uygun öğrenmesini sağlamaktadır. Eğitim kadromuz ve kampüsümüz Koç Üniversitesi ELC for Kids Yatılı Yaz programı öğrencilerine konfor ve rahatlık sunarak bütün bu eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirme imkânı sunmaktadır. Programımız kelime oyunları, turnuvalar gibi çalışmaların yansıra hafta sonlarında da eğitici ve eğlendirici aktivitelerden oluşmaktadır. Sizlere aktiviteler konusunda fikir vermesi açısından sayfamızda bulunan örnek ders programını inceleyebilirsiniz.

Gün boyunca Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüs imkânlarından doyasıya yararlanan katılımcılarımız, Yatılı Program boyunca akşamları da bu ayrıcalığı yaşamaya devam ediyor. Program süresince katılımcılarımız akademik yıl boyunca Koç Üniversitesi öğrencilerinin konakladığı yurtlarda yaşamın tadını çıkarıyor. Binalarda bulunan odalarımız 2,3 ve 4 kişilik olup özel durumlar dışında tüm katılımcılarımızın kalacakları odalar ve kişiler kendi yaş grubundan arkadaşları ile olacak şekilde kura yöntemi ile belirlenmektedir. Odaların bulunduğu her katta 2 adet ortak duş ve tuvaletler yer almaktadır. Odaların içerisinde her katılımcımıza ait yatak, dolap, çalışma masası ve mini buzdolabı bulunmaktadır. Koç Üniversitesi Yurt Müdürlüğü sayfasından örnek oda görsellerini görmek için tıklayınız.

Katılımcılarımız için her gün üç ana iki ara olmak üzere toplam 5 öğün yemek hizmeti sunulmaktadır. Sağlıklı ve dengeli olmasına dikkat ettiğimiz yemeklerimiz kampüs içerisinde bulunan Divan tarafından günlük olarak hazırlanıp servis edilmektedir.

Koç Üniversitesi kampüsünde geçirdikleri zaman boyunca katılımcılarımız Allianz Sigorta tarafından sigortalanmaktadır. Ferdi kaza sigortası aktiviteler sırasında oluşabilecek yaralanma, kesi gibi durumları kapsamaktadır. Bunların dışında kalan karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı ve benzeri hastalıklar sigortanın kapsamı dışında kalır ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi doktorları tarafından yapılan muayene sonrası velimizin isteğine göre tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Yaz Yatılı Programı Başvuru

2018 Yaz Yatılı Programı başvuruları Ocak ayı içerisinde açılacaktır.

Ekibimiz

Selin Sayar Oliver

ELC for Kids Programlar Süpervizörü
Gündüz ve Yaz Yatılı Programları

ssayar@ku.edu.tr

Benjamin Warren Oliver

ELC for Kids Programlar
Koordinatörü

 boliver@ku.edu.tr

Cansu Ereşici

ELC for Kids Programlar Yetkilisi
Gündüz Programı

Merve Işıldar

ELC for Kids Programlar Yetkilisi
Yatılı Program

Harita

×